Δελτίο Τύπου 12-03-2019

 Ο Ο.Γ.ΗΡ.Α στο Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής “APHRODITE CUP 2019”

ΑΦΙΣΑ APHRODITE  CUP  2019 

Από τις 15 έως τις 17 Μαρτίου  Θα διεξαχθεί το Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής “Aphrodite Cup 2019”  στο Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου (Ταεκβοντο).

Το “Aphrodite Cup 2019” συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο ετήσιο αγωνιστικό πρόγραμμα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής (FIG) και θα δώσουν το «παρών» σε αυτό 230 αθλήτριες από 23 χώρες και 5 ηπείρους!

Το 5ο διεθνές τουρνουά ρυθμικής Aphrodite Cup συνδιοργανώνεται από τον Γυμναστικό Όμιλο Παλαιού Φαλήρου «Η Αρμονία», την Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία και τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου, υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Αττικής, του Υπουργείου Τουρισμού, της Γενικής Γραμματείας Ισότητας των Φύλων και της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.

     Ο Όμιλος Γυμναστικής Ηρακλείου Αττικής συμμετέχει με τις εξής αθλήτριες:

Κατηγορία Νεανίδων 

Group 1   Νο.9     Μποστάνη Άννα

Group 1   Νο. 17  Σαπουτζόγλου Αφροδίτη Κλημεντίνη 

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στις αθλήτριες!

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Παρασκευή 15 Μαρτίου 2019

NON FIG COMPETITION
10.00 - 10.55: NON FIG Juniors’ Individual competition Group 1 (1-22): rope-ball

10.55 - 11.05: Break

11.05 - 12.05: NON FIG Juniors’ Individual competition Group 2 (23-46): rope- ball

12.05 - 12.15: Break

12.15 - 13.15: NON FIG Seniors’ Individual competition Group 1 (1-16): hoop-ball

13.15 - 14.30: Break

 

FIG COMPETITION

14.30 - 15.40: Juniors’ Individual competition Group 1 (1-17): rope- ball

15.40 - 15.50: Break

15.50 - 17.05: Juniors’ Individual competition Group 2 (18-33): rope- ball

17.05 - 17.30: Break

17.30 - 18.10: Group Juniors’ competition : 5 hoops

18.30 - 19.00: Opening Ceremony

19.00 - 19.10: Group Seniors’ competition: 5 balls

19.10 - 19.15: Break

19.15 - 20.25: Seniors’ Individual competition Group 1 (01-17): hoop-ball

20.25 - 20.35: Break

20.35 - 21.40: Seniors’ Individual competition Group 2 (18-33): hoop-ball



Σάββατο 16 Μαρτίου 2019


NON FIG COMPETITION

10.00 - 10.50: NON FIG Juniors’ Individual competition Group 2 (23-46): clubs-ribbon

10.50 - 11.00: Break

11.00 - 11.50: NON FIG Juniors’ individual competition Group 1 (1-22): clubs-ribbon

11.50 - 12.00: Break

12.00 - 12.40: NON FIG Seniors’ Individual competition Group 1 (1-16): clubs-ribbon

12.40 - 13.00: Break

13.00 - 14.00: AWARD CEREMONIES

 

FIG COMPETITION

14.30 - 15.35: Juniors’ Individual competition Group 2 (18-33): clubs-ribbon

15.35 - 15.40: Break

15.40 - 16.50: Juniors’ Individual competition Group 1 (1-17): clubs-ribbon

16.50 - 17.00: Break

17.00 - 17.35: Group Juniors’ competition : 5 ribbons

17.35 - 17.50: Break

Award Ceremonies

17.50 - 18.30: Juniors All Around Individual (age 13)

Juniors All Around Individual (age 14)

Juniors All Around Individual (age 15)

Group Juniors All Around

 

FIG COMPETITION

18.30 - 18.40: Group Seniors’ competition: 3 hoops-4 clubs

18.40 - 18.45: Break

18.45 – 19.50: Seniors’ Individual competition Group 2 (18-33) clubs-ribbon

19.50 - 20.00: Break

20.00 - 21.10: Seniors’ Individual competition Group 1 (1-17) clubs-ribbon

 

Κυριακή 17 Μαρτίου 2019


FIG COMPETITION

15.00 - 16.05:

Juniors‘ individual competition finals: rope

Seniors’ individual competition finals: hoop

Juniors‘ individual competition finals: ball

Seniors’ individual competition finals: ball

16.05 - 16.15

Break

16.15 - 17.20

Juniors’ individual competition finals: clubs

Seniors’ individual competition finals: clubs

Juniors’ individual competition finals: ribbon

Seniors’ individual competition finals: ribbon

17.20 - 17.40

Break

17.40 - 18.50:

Group Seniors’ competition finals: 5 balls

Group Juniors’ competition finals : 5 hoops

Group Seniors’ competition finals: 3 hoops-4 clubs

Group Juniors’ competition finals : 5 ribbons

18.50 - 19.20: Gala

19.20 - 20.00 

Award Ceremonies

1. Apparatus Finals Juniors by category : rope-ball-clubs-ribbon

2. All Around Individual Seniors

3. Apparatus Finals Seniors’: hoop-ball-clubs-ribbon

4. Group Finals Juniors: 5 hoops

5. Group Finals Juniors: 5 ribbons

6. All Around Group Seniors

7. Group Finals Seniors’: 5 balls

8. Group Finals Seniors’: 3 hoops-4clubs

20.00 - 20.15 Closing Ceremony

 

Ο παρόν ιστότοπος προκειμένου να παρέχει την καλύτερη δυνατή εμπειρία στους χρήστες χρησιμοποιεί "cookies". Επιλέγοντας ‘αποδοχή’ δίνετε τη συναίνεσή σας στη χρήση "cookies".