ΟΜΙΛΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ο.Γ.ΗΡ.Α)

Δελτίο Τύπου 23-6-2011

Εμφανίσεις: 2101

Παρ’ ολίγον ΧΡΥΣΕΣ οι Πανκορασίδες του Ο.Γ.ΗΡ.Α.!

Τη 2η θέση κατέλαβαν τελικά στο Ομαδικό οι Πανκορασίδες του Ο.Γ.ΗΡ.Α. με 244,775 βαθμούς.

Με λιγότερο από ένα βαθμό (0,875) διαφορά από τον 1ο , οι νεαρές αθλήτριες ανέβηκαν στο 2ο σκαλί του βάθρου της Τελικής Φάσης Πανκορασίδων Ρυθμικής Γυμναστικής Α-Γ-Ε Περιφερειών, με τη Σοφία Φύσσα να κατακτά την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο σχοινάκι.

Νικολούλια Ειρήνη την 8η θέση

Στη Δ1 Κατηγορία, η αθλήτριά μας Σταυροπούλου Βασιλική, αγωνίστηκε μόνο στα 2 από τα 3 όργανα (Χωρίς Όργανο & Μπάλα), αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις και βάζοντας στέρεες βάσεις για την επόμενη χρονιά.

Κορυφαία στιγμή ήταν όταν οι προπονήτριες , Μαρία Μπακετέα & Μαριαλένα Ξένου μαζί με την Έφορο του τμήματος, Χαρά Καρυάμη, ζήτησαν συγγνώμη από τις αθλήτριες για όλες τις φορές που τις μάλωσαν κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας. Η σκηνή καταγράφηκε σε βίντεο προκειμένου να αναρτηθεί μαζί με τις φωτογραφίες των αθλητριών στο site μας, πολύ σύντομα!!!

agriroupoli

Τελική Φάση ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ Συλλόγων & Ατομικού ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, Ιούνιος 2011

Διακρίνονται οι: Δασκάλα του Μπαλέτου Ξένου Μαριαλένα, Προπονήτρια Μπακετέα Μαρία, Ολυμπιονίκης Καρυάμη Χαρά και οι αθλήτριες της ομάδας: Κουρτίδη Ελένη, Νικολοπούλου Μυρτώ - Βασιλική, Σταυροπούλου Βασιλική, Φύσσα Σοφία, Νικολούλια Ειρήνη και Δεϊρμετσόγλου Ευθαλία.