ΟΜΙΛΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ο.Γ.ΗΡ.Α)

Δελτίο Τύπου 23/7/2012

Εμφανίσεις: 2435

Αυλαία της αγωνιστικής χρονιάς με πολλές επιτυχίες!

Με επιτυχία ολοκλήρωσαν οι αθλήτριες του Ο.Γ.ΗΡ.Α. την συμμετοχή τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, αφού κατέλαβαν τις πρώτες θέσεις, τόσο στην Ρυθμική όσο και στην Αεροβική Γυμναστική.

Συγκεκριμένα στη Ρυθμική Γυμναστική η ομάδα των Κορασίδων ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, αν και οι 5 από τις 6 αθλήτριές της ομάδας μας, αγωνίζονταν για πρώτη φορά σ΄ αυτήν την κατηγορία και, ως εκ τούτου, είχαν να ανταγωνιστούν μεγαλύτερες αθλήτριες. Αναλυτικά κατέλαβαν σε σύνολο 9 Ομάδων και 62 αθλητριών:

Ομαδικό: 3η θέση

Σύνθετο Ατομικό: Μανδέλλου Μαργιάννα: 9η θέση

Φύσσα Σοφία: 10η θέση (2η μεταξύ των αθλητριών της 1ης χρονιάς)

Δεϊρμετσόγλου Θάλεια: 16η θέση (6η μεταξύ των αθλητριών της 1ης  χρονιάς)

Νικολούλια Ειρήνη: 17η θέση (7η μεταξύ των αθλητριών της 1ης  χρονιάς)

Νικολοπούλου Μυρτώ: 20η θέση (8η μεταξύ των αθλητριών της 1ης  χρονιάς)

Κουρτίδη Ελένη: 35η θέση (15η μεταξύ των αθλητριών της 1ης  χρονιάς).

Επίσης η Μανδέλλου κατάκτησε την 4η και η Δεϊρμετσόγλου την 5η θέση (1η μεταξύ των αθλητριών της 1ης χρονιάς), στο Χωρίς Όργανο.

Ανάλογη ήταν η επιτυχία των αθλητριών μας και στην Αεροβική Γυμναστική, αφού στην Τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κατέλαβαν:

Νικολοπούλου Ελένη: 8η θέση, μεταξύ 14 αθλητριών

Τρίο Πανκορασίδων:      Αγγελοπούλου-Κεραμίδα –Τοπούζογλου: 2η θέση, μεταξύ 7 συμμετοχών.