ΟΜΙΛΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ο.Γ.ΗΡ.Α)

Δελτίο Τύπου 05-03-2016

Εμφανίσεις: 1017

Ο Ο.Γ.ΗΡ.Α.  στο 2ο Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής “APHRODITE CUP 2016”!!

Στις 11 έως τις 13 Μαρτίου  διοργανώνεται υπό την αιγίδα της Ε.Γ.Ο.,  το Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής “APHRODITE CUP 2016”  στο Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου (Ταεκβοντο) με την συμμετοχή 250 αθλητριών.

APHR CUP 2016 

Το “Aphrodite Cup 2016” συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο ετήσιο αγωνιστικό πρόγραμμα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής (FIG) και θα δώσουν το «παρών» σε αυτό 52 σωματεία και Εθνικές ομάδες από 21 χώρες: Καναδάς, Κύπρος, Τσεχία, Εσθονία, Γαλλία, Μ. Βρετανία, Καζακστάν, Ισραήλ, Πολωνία, Ρουμανία, Σιγκαπούρη, Σλοβενία, Τουρκία, Λουξεμβούργο, Ελλάδα, Ισπανία, Μαλαισία, Ρωσία, Σερβία, Κορέα, Ουκρανία). 

Ο Όμιλος Γυμναστικής Ηρακλείου Αττικής συμμετέχει με τις εξής αθλήτριες: 

Κατηγορία Νεανίδων

Α΄   Όμιλος   Νο.5     Δεϊρμετσόγλου Ευθαλία

Α΄   Όμιλος   Νο.14   Νικολαΐδη Κωνσταντίνα

Α΄   Όμιλος   Νο.17  Νικολοπούλου Μυρτώ-Βασιλική 

Ευχόμαστε Καλή επιτυχία στις αθλήτριες. Θα είμαστε ΟΛΟΙ  εκεί για να τις στηρίξουμε!!!

Ο αγώνας θα μεταδοθεί θα μεταδοθεί ζωντανά στο διαδίκτυο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

Παρασκευή 11 Μαρτίου 2016

08.30 - 10.02: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Α’ όμιλος: σχοινάκι - στεφάνι 
10.10 - 11.38: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Β’ όμιλος: σχοινάκι - στεφάνι 
11.50 - 13.24: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Γ’ όμιλος: σχοινάκι - στεφάνι 
14.30 - 16.04: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Δ’ όμιλος: σχοινάκι - στεφάνι 
16.15 - 17.43: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Ε’ όμιλος: σχοινάκι - στεφάνι 
18.00 - 18.30: Αγώνας Ανσάμπλ κατηγορίας Νεανίδων 5 μπάλες - 1η Παρουσίαση 
18.30 - 19.00: Τελετή Έναρξης 
19.00 - 20.38: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Α’ όμιλος: στεφάνι - μπάλα 
20.45 - 22.23: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Β’ όμιλος: στεφάνι - μπάλα

Σάββατο 12 Μαρτίου 2016

08.30 - 10.02: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Δ’ όμιλος: μπάλα - κορύνες
10.15 - 11.47: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Ε’ όμιλος: μπάλα - κορύνες
11.55 - 12.15: Αγώνας Ανσάμπλ κατηγορίας Νεανίδων 5 μπάλες - 2η Παρουσίαση
14.00 - 15.30: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Α’ όμιλος: μπάλα - κορύνες
15.40 - 17.08: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Β’ όμιλος: μπάλα - κορύνες
17.15 - 18.49: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Γ’ όμιλος: μπάλα - κορύνες
19.00 - 20.40: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Β’ όμιλος: κορύνες - κορδέλα
20.50 - 22.28: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Α’ όμιλος: κορύνες - κορδέλα

Κυριακή 13 Μαρτίου 2016

14.00 - 15.05:     Τελικοί Αγώνες Νεανίδες: σχοινάκι - στεφάνι
                        Τελικοί Αγώνες Γυναίκες: στεφάνι - μπάλα
15.30 - 16.00:     Τελικός Αγώνας Ανσάμπλ Νεανίδων: 5 Μπάλες
16.00 - 17.15:     Τελικοί Αγώνες Νεανίδες: μπάλα - κορύνες
                        Τελικοί Αγώνες Γυναίκες: κορύνες - κορδέλα
17.15 - 18.00:     Gala
19.00 - 19.30:     Τελετή λήξης

Αγώνας Κορασίδων:

Σάββατο 12 Μαρτίου 2016
12.25 - 13.05: Ατομικός αγώνας κατηγορίας Κορασίδων: σχοινάκι - στεφάνι

Κυριακή 13 Μαρτίου 2015

12.00 - 13.30: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Κορασίδων: μπάλα - κορύνες